Zamawiamy kartę Transferwise

Karta wielowalutowa Transferwise

Dzisiejszy wpis poświęcimy rejestracji w Transferwise. Przejdziemy krok po kroku poprzez proces zakładania konta, jego weryfikację, oraz przyjrzymy się bliżej możliwością jakie oferuje nam firma.


Przejrzystość zasad, intuincyjny interfejs, oraz minimalizm - te cechy cenię sobie u nich najbardziej. Zarówno strona www, jak i aplikacja mobilna zostały tak zaprojektowane, aby użytkownik nie miał najmniejszych problemów z ich użytkowaniem. Nie ma tutaj prób narzucenia wyższego abonamentu, niechcianych reklam, czy oferowania innych usług. Dziwi mnie jednak pewna rzecz, która w pewnym sensie powinna być pomocna, ale w niektórych przypadkach może być myląca.. Rozchodzi się o rejestrację - a właściwie jeden z jej etapów. Okazuje się, że nie przebiega ona tak samo za każdym razem.


Po przejściu pierwszego etapu jakim jest podanie adresu e-mail, oraz utworzenie hasła zostaniecie przekierowani na jedną z poniższych stron:

Wszystko uzależnione jest od tego, gdzie klikniemy na przycisk "zarejestruj się"... Tak więc w przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani zamówieniem karty, ale przejdziemy ze strony na której zamieszczone są informacje o koncie i kartach wielowalutowych na stronę główną TransferWise, a następnie tam zdecydujemy się na użycie przycisku "zarejestruj się" - po podaniu maila zostaniemy poproszeni o podanie informacji jak ze zdjęcia nr 1 - czyli tak jakbyśmy chcieli dokonać przelewu, gdyż strona główna dostarcza informacji o przelewach międzynarodowych. Według mnie może być to mylące, gdyż po co mam robić przelew, kiedy chciałem zamówić kartę..? Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie poprzez TransferWise w każdym miejscu opcji jak ze zdjęcia nr 3 lub 4, ale na chwilę obecną działa to w ten sposób. Jest też w tym pewna logika, która ma za zadanie ułatwić rejestrację, gdyż oszczędza się jedno kliknięcie, jeżeli zdecydujemy się na użycie przycisku w "odpowiednim" miejscu, lecz z drugiej strony może to również wprowadzić zbędne zdezorientowanie.

 

Sugerujemy rejestrację ze strony głównej, ze wzgledu na szybką możliwość przejścia do panelu klienta, bez konieczności podawania naszych danych (poza adresem e-mail). Tak więc...

2.

Kliknij w zarejestruj się, lub wybierz rozpocznij. Zostaniesz poproszony o uzupełnienie podstawowych informacji (rodzaj użytkownika; adres e-mail; kraj zamieszkania), oraz o utworzenie hasła do konta TransferWise.

3.

W następnym kroku użyj przycisku X znajdującego się w prawym górnym rogu - umożliwi Ci to natychmiastowe przejście do Twojego konta bez konieczności uzupełniania dodatkowych informacji o sobie. Jeżeli TransferWise przypadnie Ci do gustu, możesz w każdym momencie uzupełnić dane i zamówić kartę wielowalutową. Jeżeli jednak uznasz, że to nie dla Ciebie - po prostu przestajesz korzystać.

 Obecnie opracowujemy materiał, który już wkrótce będzie dostępny


Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.